niedziela, Marzec 24, 2019
Moda

Minimalistyczna szafa – dlaczego jestem na nie?

Minimalizm jest obecnie na topie. Parę lat temu, różne blogi modowe były pełne tekstów typu “50 kluczowych elementów dla twojej szafy”, teraz najnowszym trendem są szafy w pigułce czyli tzw. capsule wardrobe.

Ale o co chodzi? Cóż, według zwolenniczek tego stylu, capsule wardrobe ma być małym, dobrze dobranym i idealnie wyselekcjonowanym zestawem ciuchów – ma stanowić podstawę twojego stylu dla konkretnych potrzeb. Na określone wyjście wystylizujesz go dodatkami.

Znam blogerki, które mówią, że kapsułka czy pigułka ma za zadanie zapewnić ci jak najwięcej opcji przy jak najmniejszej liczbie ciuchów w szafie – są nawet takie kobiety, które mówią, że nie można mieć w szafie więcej niż 33 elementy odzieży. W sieci możesz nawet znaleźć specjalne przepisy jak pozbyć się starych ciuchów i zastąpić je wszechstronnymi nowymi rzeczami.

Ale zastanówmy się na moment. Czy minimalizm dla samego minimalizmu ma sens? Czy naprawdę sądzisz, że szczęście czy atrakcyjność powiązane są z liczbą sukienek w szafie? Czy będę piękniejsza, jeśli zamiast pięciu kolorów użyję sześciu w mojej palecie? Osobiście uważam, że budowanie idealnej kreacji nie ma po prostu końca.

Stereotypowa kobieta uwielbia kupować sukienki… no i chyba jestem stereotypowa – bo sądzę, że nawet gdybym miała idealną szafę capsule wardrobe, i zobaczyła jakąś fajną kurteczkę czy spódnicę, mogłabym w nią zainwestować. Czy warto jest kupować “klasyki, które nigdy nie wyjdą z mody” jeśli okaże się, że jednak wyjdą i nie będziesz ich nosić? Bo w to, że wyjdą na pewno, tylko głupia nie wierzy. Jeszcze parę lat temu wszyscy zżymali się na trampki – dziś znam nauczycielki, które chodzą w nich do pracy. Czółenka miały być na topie… a dziś? Kto normalny w nich chodzi na co dzień?

W prawdziwym życiu nie ma “wyjściowej okazja”, “wyjścia do sklepu” – prawdziwe życie nie jest aż tak przewidywalne. Czasem na spacer z psem zaprasza nas facet, którego chcemy oczarować, czasem chcemy wyjść na koncert, podczas którego będziemy szaleć, albo nagle spadnie śnieg w maju. Co więcej, nawet jeśli stworzymy jakąś doskonałą kombinację z naszej kapsułki… może ona nie wyglądać wyjściowo. Nie myśl w kategoriach – 4 sukienki oraz 4 bluzki to razem 16 kombinacji. Ile tak naprawdę połączeń stworzysz? Życie nie jest niestety tak proste.

Back To Top