niedziela, Marzec 24, 2019
Moda

Kombinezony – dlaczego wróciły do łask?

Czy kiedykolwiek nienawidziłaś ubrań, w które ubrała cię twoja matka? Bez względu na to, czy były to stroje pasujące do sukienek czy spodni, wszyscy prawdopodobnie mieliśmy najmniej lubiany ciuch w czasie dorastania.

A jeśli byłaś taka jak ja, to były to kombinezony. Dla mnie wtedy te kombinezony były najbardziej nieatrakcyjne, nie wspominając już o niewygodnych problemach, które miałam. Wyjście do łazienki nigdy nie było proste gdy nosi się ogrodniczki albo kombinezon. Byłam tak szczęśliwa, kiedy moja mama zrezygnowała z ubierania mnie w tego typu ciuchy i sądząc po tym, co nosiły wówczas moje koleżanki, wydawało mi się, że moda na kombinezony nigdy nie wróci.

Ale wraz z cyklicznym charakterem mody, nasze niegdysiejsze koszmary powróciły na wybiegi. Zarówno w przypadku marek fast fashion, jak i luksusowych marek, które wprowadziły na rynek swoje wersje z dzieciństwa, kombinezony wróciły  na dobre. I co gorsza, wszyscy to kochamy, także ja. Nie mogę zaprzeczyć, że jest to proste ubranie nadające się na każdą okazję.

Zabawne, jak opinie mogą zmieniać się z czasem. To, czym kiedyś pogardzałyśmy, można na nowo przemienić w coś całkiem modnego. Pokazuje to, że nic tak naprawdę nie wychodzi z mody, choć w ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się kilka dość wątpliwych kreacji, co do których mamy nadzieję, że już ich nigdy więcej nie zobaczymy. Wróćmy jednak do tematu kombinezonów.

Podczas gdy mamy do czynienia z pewną nostalgią, którą odczuwamy, gdy wracamy do tego ubrania, warto pamiętać że w jednoczęściowych kostiumach możesz wyglądać dziecinnie. Pamiętaj, stylizować takie kombinezony nie jest łatwo.

Wiele kombinezonów dostępnych jest w jasnym odcieniu, takim jak turkus lub czerwień. Ten rodzaj letnich ubrań może być jest idealny na każdą porę roku. Dodatkowo, dodaje trochę więcej osobowości do Twojej letniej garderoby.

Aby nie wyglądać jak dzieciak, nie wykańczaj swoich kombinezonów z młodzieżowymi dekoracjami. Przykładami stylizacji, których należy unikać, są plecaki, kokardy i warkocze. Zamiast tego, przejdź do bardziej dojrzałych i kobiecych opcji, takich jak kopertówki, złota biżuteria i elegancki kok. A jeśli masz ochotę, żakiet i para pomp to również alternatywa dla eleganckiej modernizacji.

Back To Top