niedziela, Marzec 24, 2019
Moda

Jak szybko odmienić swój wygląd

Wiele blogów szafiarskich pisze o ekskluzywnych markach, ale powiedzmy sobie szczerze — większość czytelniczek robi zakupy w sklepach typu second-handy czy inne szmateksy. Nie polegamy ani na brandach, ani na sieciówkach, tu jest Polska i tutaj się liczy każdy grosz.

Jeśli możesz sobie pozwolić na markową odzież i koszule na miarę, według mnie nie potrzebujesz wielu porad – stać cię na wynajęcie kogoś, kto doradzi ci profesjonalnie. Ale wszyscy wiemy, że bardzo trudno jest ubierać się stylowo i elegancko, jeśli pracujesz dorywczo czy poniżej średniej. Można odwiedzać strony modowe jak terazmoda.pl Na szczęście sama byłem studentką i freelancerem przez długi czas — dlatego wiem, co robić, gdy po prostu nie stać cię na nową sukienkę lub parę dżinsów.

Możesz łatwo odświeżyć swoją garderobę. Zamiast skupiać się na nowych ubraniach, zajmij się ogólnym wyglądem. Możesz łatwo odmienić swój styl, zmieniając po prostu fryzurę. Zapuść długie włosy – albo przytnij je, jeśli już są długie. Możesz ufarbować włosy albo użyć sprayu, by stworzyć wysoki kok typu „beehive”.

Podobnie możesz zmienić swój wygląd, po prostu zmieniając swój styl makijażu. Zmień schemat kolorów — możesz zacząć oczywiście od koloru włosów. Możesz wybierać ostrzejsze kolory niż zazwyczaj lub nieco je zmiękczyć… a jeśli ciekawią cię nawet całkiem zrezygnować z makijażu.

Zwróć uwagę na paznokcie, a w lecie też na paznokcie u stóp. To nie jest kosztowne, możesz samodzielnie lub z przyjaciółką zrobić mani-pedi. Pomaluj je na radykalny, nowy kolor, albo pozwól im rosnąć nieco dłuższe, by następnie spiłować je w inny kształt.

Jeśli masz trochę forsy do wyrzucenia na zakupy, kupuj przede wszystkim małe dodatki. Twoja szafa powinna opierać się na kilku podstawowych, neutralnych ciuchach dobrze dopasowanych przez akcesoria. Więc jeśli masz białą bluzkę, małą czarną sukienkę, kilka par ciemnych spodni i legginsów, możesz zmienić swoją garderobę jednym małym przedmiotem — nową torebką, jedwabnym szalem lub parą modnych okularów przeciwsłonecznych.

Obuwie może również odmienić twój kostium. Możesz zmienić dowolny zestaw odzieży w elegancką stylizację przy pomocy nowej pary stylowych czółenek. I wreszcie, możesz zrobić własne ubrania! Szycie lub robienie na drutach nie jest tylko zabawnym hobby, ale może być opłacalne. Możesz sama ufarbować swoje koszule, namalować na nich hasła lub wyszyć ładne wzory.

Back To Top