niedziela, Marzec 24, 2019
Moda

Jak dopasować kolor skóry do wyglądu?

Wszyscy chcemy się dobrze ubierać, a nie tylko być najlepiej ubraną damą w pokoju. Jeśli nosisz piękne, atrakcyjne i wygodne ubrania to jest naukowo udowodnione, że będziesz bardziej pewna siebie. Jeśli nie możesz skupić się na swojej pracy, spróbuj przynajmniej dobrze się do niej ubrać, to już połowa sukcesu!

Kolory i odcienie skóry

Wiele kobiet wierzy, że nie mogą znaleźć ubrań, które im odpowiadają. Być może nie pasują do ich osobistej palety kolorów. Wiele pań wybiera opcję „bezpiecznych neutralnych” ubrań, ponieważ nie mogą one dopasować swoich ubrań na codzień do swojej naturalnej palety kolorów. Twoja paleta zależy od koloru skóry, włosów i oczu – i Twoje ubrania powinny do tego pasować.

Nietrudno jest łatwo dopasować ubranie do własnego odcienia skóry. Bardziej szczegółowy przewodnik znajdziesz na stronie: https://terazmoda.pl/poradnik/odcienie-skory-i-ty-nasz-przewodnik/, ale teraz możemy Ci szybko pomóc.

Bądź stylowa zawsze i wszędzie

Ciepłe i chłodne odcienie skóry

Jeśli masz ciepły odcień skóry oznacza to, że skóra jest żółtawo zabarwiona, a twoje żyły w nadgarstkach wyglądają na zielone. Oznacza to, że łatwo się opalasz i będziesz wyglądać lepiej w czerwieni i żółci.

Chłodniejsze odcienie skóry oznaczają różowawą skórę i niebieskawe żyły. Nie opalasz się, tylko doznajesz oparzeń słonecznych. Są one bardziej kompatybilne z chłodnymi odcieniami, takimi jak niebieski i zielony.

Odcień skóry dzieli się na pory roku – możesz być zimą, wiosną, latem lub jesienią… Możesz łatwo znaleźć konsultantów którzy pomogą Ci dobrać osobistą paletę kolorów dla Twojej szafy. Odcienie skóry nie zmieniają się w czasie — warto poznać więc je i wykorzystywać.

Porozmawiajmy o kształcie ciała

Za to kształt ciała zmienia się, ale nie w dokładny sposób. Wraz z wiekiem, prawdopodobnie będziesz zyskiwać i tracić na wadze, ale podstawowy kształt Twojego ciała prawdopodobnie nie ulegnie zmianie.

Twój ektomorficzny, czyli naturalny kształt ciała zależy głównie od genów. Istnieją na ogół tylko cztery podstawowe rodzaje ciała: Jabłka mają smukłe nogi i szeroką górną część ciała. Gruszki mają zaokrąglone biodra i szczupłą górę. Kolumny lub banany są przeważnie równe, o chłopięcej sylwetce. Sylwetki klepsydry mają kształtną górę i tyłek i wyraźną talię. Musisz zwrócić uwagę na swoje mocne strony – talię, nogi lub biust, lub stworzyć silne cechy, gdy są one nieobecne.

Większość ludzi podchodzi do Ciebie inaczej, jeśli jesteś ubrana modnie. Nie chodzi mi o niewolnicze podążanie za celebrytkami, ale o własny, osobisty styl. Nie bój się mieszać i dopasowywać do różnych trendów mody – moda to przede wszystkim wyrażenie siebie!

Back To Top